VIDEO/ Arsenali nuk e lëshon kreun, Granit Xhaka nuk ndalet së shënuari

29
Sigal

Arsenali nuk ka ndërmend të bëjë hapa pas në luftën për titull.

Topcinjtë kanë mposhtur 4-1 në shtëpi Crystal Palace.

Golat për të besuarit e Arteta u realizuan nga Martinelli 35′, Saka 43′ 74′,  dhe Xhaka 53′, ndërsa për miqtë realizoi Schlupp 63′.

Arsenali ruan vendin e parë me 69 pikë, 8 më shumë se Man City që ka një ndeshje më pak.

Në ndeshjen e radhës, Arsenali pret Leeds.

SHIKO GOLAT