U shty nga trazirat, ja kur luhet Manchester United-Liverpool

48
Sigal

Pas pezullimit disa ditë më parë për shkak të protestave të tifozëve të Manchester United, të cilët pushtuan fushën e Old Trafford për të shprehur të gjithë zhgënjimin e tyre ndaj pronarëve, sfida midis Djajve të Kuq dhe Liverpool ka zyrtarisht një datë të re: Premier League në fakt ka komunikuar se si Manchester United-Liverpool do të rikuperohet të enjten 13 maj në orën 21:15.

Një sfidë shumë e rëndësishme për garën e Champions League, me vendasit që do të dëshirojnë patjetër të largojnë surprizat e pakëndshme dhe të arkivojnë kualifikimin.

Nga ana tjetër, djemtë e Klopp nuk mund të përballojë hapa të gabuar nëse nuk dëshirojnë të mbeten jashtë vendit të katërt përfundimisht

Ndeshja midis Manchester United dhe Liverpool ishte planifikuar fillimisht për të dielën 2 maj, por ekipet nuk kanë arritur as të arrijnë në Old Trafford për shkak të okupimit të stadiumit nga disa tifozë të ekipit vendas.

Tifozët e Djajve të Kuq në fakt kanë ndjekur protestat kundër familjes Glazer, pronarit të klubit, të cilat shpërthyen përfundimisht pas regjistrimit të klubit në Super League.