Tjetër gol në Nigeri-Argjentinë, ja kush shënon 4’ para fundit

434
Sigal

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës.

Pjesa e parë mbyllet 1-0 për Argjentinën, me supergolin e Lionel Messit në minutën e 14-të.

Me fillimin e pjesës së dytë Mascerano shkakton një faull në zonë dhe ka penallti.

Nga pika e bardhë Moses godet saktë, duke barazuar shifrat.

Katër minuta nga fundi, pas një krosi nga e djathta, Rojo kthen me të djathtën dhe gjuajtja e tij përfundon në rrjetë. Argjentina me këtë gol është e kualifikuar.