Superiorja/ Partizani-Teuta, publikohen formacionet zyrtare

113
Sigal

Partizani dhe Teuta do të zhvillojnë mes tyre ndeshjen e parë të javës së 10-të të kampionatit, e cila do të luhet në “Elbasan Arena” ora 16:45.

Në këtë sfidë puën bën vetëm fitorja dhe se të dyja skuadrat nuk kanë rrugë tjetër. Teuta për të vazhduar të jetë në garë për Europën ndërsa Partizani për të dalë nga kriza e rezultateve negative që ka marrë deri tani.

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja dhe tekniku i Teutës, Edi Martini kanë zgjedhur edhe lojtarët titullarë që do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

Partizani (4-3-3): Teqja; Marku, belioca, Sembene, Musta; Rrapaj, Kaçe, Marku; Mala, Stenio Junior, Cara

Teuta (4-2-3-1): Qirko; Idrizaj, Selmani, Ivanovic, Jackson; Aleksi, Acquah; E. Vila, Kallaku, L. Vila; Feorgiev