Superiorja/ Kastrioti ngushton diferencën, “paqe” në Laç. Ja rezultatet në kohë reale (VIDEO)

51
Sigal

Kanë startuar në orën 16:00, katër sfidat e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore. Përballje tepër delikate që pritet të jenë përcaktuese për fatet e skuadrave. Garë e ashpër si për titullin, ashtu edhe për Europën dhe mbijetesën.

Vëmendja më e madhe do të jetë në Kamzë, Laç dhe Ballsh. Sfidë e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Apolonisë dhe Kukësit. Java e 33-të do të kulmojë me derbin e kryeqytetit me Partizanit dhe Tiranës që do të startojë në orën 19:00.

REZULTATET LIVE: 

LAÇI-SKËNDERBEU 0-0

BYLISI-VLLAZNIA 0-1

Avdijaj 38′

KASTRIOTI-TEUTA 1-2

Rezi 71’/ L. Vila 42′, Bregu 54′

APOLONIA-KUKËSI 0-3

Ibraimi 24′ , Dragoshi , Taipi 79′ 

FORMACIONET ZYRTARE