Strakosha nuk e shmang dot humbjen, Milan likuidon Lazio-n dhe merr fitoren e 3 radhazi

601
Më në fund duket se puna e Gennaro Gatusso-s dhe të gjithë afrimeve jo pak të bujshme ka filluar të japë frytet te Milan. “Djalli” ka mundur sot në takimin e javës së 22-t Lazio-n në shtëpi me rezultatin minimal 2-1 që e çon në 3 numrin e fitoreve radhazi të kuqezinjve në kampionat.
Ndeshja u zhbllokua në minutën e 15-t nga Patrick Crutone që fillimisht u duk se realizoi me kokë, por nga përsëritjet shihet se futbollistit i duhej dora për ta dërguar topin në rrjetë. Gjithsesi ai që vlen është goli.
Sigal