Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare. Ja si do rreshtohen ekipet në fushë

417
Sigal

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Francës ndeshjen e fundit të Grupit H të eliminatoreve të EURO 2020, shkruan Syri.net.

Franca e ka siguruar kualifikimin, por i duhet vendi i aprë në grup, ndërsa kuqezinjtë duan t’i bëjnë një mbyllje sa më të mirë kësaj fushate kualifikuese.

Historike është për Shqipërinë, pasi i pret kampionët e botës në stadiumin e ri, i cili do të inaugurohet sot.

Kjo sfidë do të luhet në orën 20:45 dhe tashmë Reja dhe Deschamps i kanë publikuar formacionet zyrtare, të cilët mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.

Image