Real Madridi e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Barcelonës

118
Sigal

Ndeshja kthyese mes Barcelonës dhe Real Madridit është mbyllur me epërsinë e Los Blanocs me rezultat 1-0.

Ndeshjen e parë e kishte fituar Barcelona me rezultat 1-0 dhe rezultati aktual i përgjithshëm është 1-1.

Barcelona kërkoi penallti në start pas një loje me dorë nga David Alaba, por gjyqtari heshti, ndërsa pas tij rrezikoi me Sergio Roberton, por pa sukses.

Rodrygo e kishte rastin e parë për Real Madridin, por gjuajtja e tij u ndal nga mbrojtja.

Afër mbylljes së pjesës së parë në skenë doli Karim Benzema që shënoi nga afër për 1-0.