Për shkak të shiut me intesitet të lartë u ndërpre sot ndeshja mes Tiranës dhe Flamurtarit. Mësohet se ndeshja do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 13:00.

Pasi e ndërpreu sfidën në minutën e 25-të, arbitri kryesor i futi të dy ekipet brenda në dhomat e zhveshjeve, dhe pasi biseduan gjithçka me zyrtarët e takimit, dhe drejtuesit e dy ekipeve, u mor vendimi që sot ishte e pamundur të luhej, dhe gjithçka do të vazhdojë nesër në orën 13:00.