Shtatë ditë na ndajnë nga fundi i vitit 2018 dhe “Transfermarket” si gjithmonë ka listën e lojtarëve që kushtojnë më shtrenjtë. Duke u bazuar në të dhënat e tyre është krijuar edhe 11-ja më e mirë për këtë vit.

Në lojtarët më me vlerë nuk ka vend për Lionel Messin apo Cristiano Ronaldon. Në total vlera e ekipit më të shtrenjtë në botë shkon 1.36 miliardë euro.

Porta: Jan Oblak – 80 M€

Mbrojtja: Koulibaly – 60 M€, Varane – 80 M€, Umtiti – 70 M€.

Mesfusha: Milinkovic-Savic – 90 M€, De Bruyne – 150 M€, Coutinho – 150 M€.

Sulmi: Mbappe – 200 M€, Neymar 180 M€, Griezman-150 M€, Kane – 150 M€