Më të mirët e sezonit, Serie A shpërndan çmimet, Cristiano Ronaldo del duar bosh

69

Paulo Dybala është shpallur lojtari më i mirë i Serie A për sezonit 2019/2020. Sulmuesi më i mirë Ciro Immobile, në këtë garë ishte e pritshme pasi sulmuesi i Lazio u shpall golashënuesi më i mirë i sezonit. Trofeu i portierit më të mirë iu akordua Wojciech Szczesny të Juves, mbrojtësi më i mirë Stefan de Vrij (Inter), ndërsa Alejandro Gomez (Atalanta) mesfushori më i mirë i sezonit. Dejan Kulusevski u shpall lojtari më i mirë i ri.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Nuk ndodh shpesh që në një sezon të plotë, C.Ronaldo të mos fitoj asnjë trofe, ky ishte një i tillë: “Ishte një vit jo normal por këto lojtarë treguan talentin e tyre në ndeshjet e zhvilluara, paraqitje të mëdha. Kemi bërë vlerësimin më të mirë të mundshëm dhe arritën në këto përfundime duke kaluar jo pak vështirësi”, u shpreh Luigi De Siervo, administratori i deleguar i Lega Serie A.