Manchester United pranë akordit me yllin e Dortmundit për 120 milionë euro

69
DUESSELDORF, GERMANY - DECEMBER 18: Jadon Sancho of Borussia Dortmund warms up prior to the Bundesliga match between Fortuna Duesseldorf and Borussia Dortmund at Esprit-Arena on December 18, 2018 in Duesseldorf, Germany. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images)

Jadon Sancho është gati për vizitat mjekësore për të veshur fanellën e Manchester United. Negociatat mes palëve kanë ditë që vazhdojnë dhe mund të vijë fundi i lumtur së shpejti, sipas asaj që raportohet si në Angli, ashtu edhe në Gjermani.

Dortmundi pritet të arkëtojë 70 milion euro tani, plus edhe dy këste të tjera që do të jenë 30 milionë euro në vitin 2021 dhe 20 milionë euro në 2022.

Një marrëveshje ëndrrash për verdhezinjtë. Ndërmjetësi ose sekseri i kësaj tratative të fortë është Marco Lichtsteiner, vëllai i ish-mbrojtësit të Juventusit dhe Zvicrës. Për talentin anglez, i rritur te Manchester City dhe i shitur vite me parë për 8 milionë euro të Dortmund.