La Liga/ Real Madrid humbet dhe zbret në vendin e 3-të

86
Sigal

Real Madridi humbi vendin e dytë në renditjen e La Ligas me tre ndeshje të mbetura.

Skuadra e Carlo Ancelottit humbi sot nga Valencia (0:1) në kuadër të javës së 35-të. Atletico u ngjit në vendin e 2. Klubet madrilene ndahen me nga 1 pikë 72 me 71.

Atlético deri në fund të sezonit do të luajë me Espanyol, Real Sociedad dhe Villarreal, ndërsa Real Madrid me Rayo Vallecano, Sevilla dhe Athletic Bilabo.

Klasifikimi: