Kroaci-Spanjë, zbulohen formacionet e super duelit në Copenhagen

179
Sigal

Kroacia dhe Spanja do të sfidohen pas pak minutash për një biletë për në çerekfinale. Dalic në këtë sfidë i beson trinomit në mesfushë të përbërë nga Modric, Brozovic dhe Kovacic. Në sulm ndërkohë kishte hapësira për Vlasic, Petkovic dhe Rebic.

Në krahun tjetër Luis Enrique nuk heq dorë nga Morata duke i besuar nga minuta e parë. Ai do të mbështet nga Ferran Torres dhe Sarabia. Në mesfushë nuk ndryshon asgjë me Busquets që mbështet Koke-n dhe Pedri-n. Jordi Alba ndërkohë do ta nisë sfidën nga stoli, duke i lënë hapësirë Gaya.