I gatshëm të paguajë 110 milionë euro, Sarri synon ta marrë Icardin te Chelsea

421
MILAN, ITALY - OCTOBER 24: Mauro Emanuel Icardi of FC Internazionale Milano celebrates his second goal during the Serie A match between FC Internazionale and UC Sampdoria at Stadio Giuseppe Meazza on October 24, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)
Sigal

Sulmuesi dhe kapiteni i Interi, Mauro Icardi, do të jetë një nga pikësynimet kryesore të merkatos së verës për Chelsea, sipas “Corriere dello Sport”. Ish-trajneri i Napolit, Maurizio Sarri, do të zëvendësojë Antonio Conte në “Stamford Bridge” dhe ka filluar tashmë të hartojë një listë të nënshkrimeve potenciale. Një nga prioritetet e tij më të larta është argjentinasi ndërkombëtar, Icardi, për të cilin “Blues” janë të gatshëm të paguajnë 110 milionë euro te zikaltrit, aq sa është edhe klazuola e tij e lirimit në kontratë.