Gjithçka gati për derbin Roma-Inter, formacionet startuese

101
Sigal

Serie A do të vazhdojë sot me ndeshjet e tjera të javës së 17-të. Takimi më interesant pritet të jetë ai mes Romës dhe Interit, që do të luhet në “Olimpico”.

Interi vjen pas humbjes së papritur ndaj Sampdorias xhiron e shkuar, kurse Roma ka tri fitore në tri ndeshjet e fundit, shkruan Gazeta Express.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet startuese.

Ndeshja fillon nga ora 12:30.