E vetmja skuadër pa asnjë fitore në kampionat, klubi shkarkon trajnerin

103
Sigal

Levante është skuadra e vetme spanjolle që nuk ka marrë akoma fitoren e parë sezonale në La Liga.

Ekipi iberik, pjesë e të cilëve janë edhe Enis Bardhi e Shkodran Mustafi, renditet në vend të fundit me 7 pikë pas javës së 15-të.

Drejtuesit e klubit nuk kanë duruar më dhe kanë shkarkuar trajnerin Javier Pereira.

55-vjeçari mori drejtimin e Levantes më 7 tetor, por nuk regjistroi asnjë fitore dhe ka nisur pushimet e parakohshme.