E kërkojnë edhe në Spanjë, Endri Çekiçi drejt kalimit te klubi i…

106
Sigal

Endri Çekiçi po bëhet gati t’i japë lamtumirën kampionatit turk të futbollit. Mesfushori  i përfaqësueses shqiptare, pasi ka spikatur më fanellën e Koniaspor, ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të njohura.

Mediat turke raportojnë se ai është kërkuar edhe nga një skuadër spanjolle, që ka shfaqur interes për të, por duket se destinacioni i tij është tjetër. Sipas “19saat”, futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit do të transferohet në Greqi.

Për të është interesuar klubi i njohur i AEK të Athinës dhe ky do të jetë destinacioni i radhës i mesfushorit shqiptar, i cili pritet që shumë shpejt të zyrtarizohet në skuadrën e re.