Covid-19 mbyll sezonin futbollistik në shtetin europian, shpallet fituesi i kampionatit

88

Tashmë vjen edhe zyrtarizimi, kampionati në Skoci është mbyllur përfundimisht dhe Sëlltik është shpallur skuadra kampione.

Pas një takimi me të gjithë klubeve është rënë dakord që sezoni të mbylle përfundimisht për shkak të Covid-19, duke dhënë edhe verdiktet.

Sëlltiku është shpallur ekipi kampion, pasi mbante vendin e parë, teksa Herts ka rënë nga kategoria.

Skocia është shteti i radhës që njofton mbylljen e kampionatit përfundimisht, teksa të njëjtën gjë në Europës e kanë bërë edhe Belgjika, Francë dhe Holanda.