Çinari bën rikthimin e ëndrrave, i dhuron Partizanit fitoren në derbi

57
Sigal

Përfundon me rezultatin 1 – 0 në favor të “Demave”, derbi i “Kryeqytetit”.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 83’ nga Çinari i cili përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes “Bardheblu”, të cilët pas gjuajtjes së Muratajt nuk e bllokuan sulmuesin i cili devijon topin në rrjetën e portierit Bekaj.

Goli i Çinarit :

Kujtojmë që gjatë lojës Batha i Partizanit dhe Bardhi i Tiranës u ndëshkuan të dy me kartonin e kuq pas 2 të verdhëve.

Kartonat e kuq :