Austri-Maqedoni e Veriut/ Zhbllokohet sfida, maqedonasit rezistojnë vetëm 18 minuta

50
Sigal

Është duke u luajtur duke nisur nga ora 18:00, sfida Austri-Maqedoni e Veriut sfidë e vlefshme për Grupin C ku bëjnë pjesë gjithashtu dhe Kroacia dhe Anglia.

Maqedonia e Veriut vjen si debutuese në kompeticion një arritje historike kjo nga ballkanasit të cilët pritet tu hapë probleme kundërshtarëve në grupin e saj. Por, nuk po ndodh kështu pasi kanë mjaftuar vetëm 18 minuta që skuadra e Austrisë të kalojë në avantazh me një gol të realizuar nga Lainer.