Atletico Madrid vendos çmimin për Joao Felix, Barcelona ka një tjetër plan

24
Sigal

Joao Felix dëshiron të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona dhe këtë e ka përsëritur disa herë.

Portugezi është i huazuar te skuadra katalanase, megjithatë ai mund të kthehet në Atletico Madrid në fund të sezonit. “Kolchoneros” tashmë kanë vendosur tarifën për ta shitur dhe siç raporton gazeta “Sport”, vlera është 80 milionë euro.

Barcelona raportohet se është duke negociuar për ta zgjatur huazimin e tij deri në vitin 2025 dhe më pas për të blerë për shifrën e 40 milionë eurove.