Pakësohen reshjet, nis kthjellimi i motit

1125
Sigal

Të hënën reshjet do të vijnë duke u pakësuar, duke u kufizuar në terrenet kodrinore-malore. Në zona shum? të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate, njofton IGJEUM.

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 28 °C
në vendet e ulëta: 18 / 31 °C
në vendet malore: 12 / 28 °C

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet dhe në zonat malore.

Sipas Meteoalb

Image