4 Tetor, reshje shiu në zonat e ulta dhe malore

1143
Sigal

E enjte, 4 tetor: moti  do të jetë  mbetet i paqëndrueshëm me alternime vranësirash dhe reshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,2 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         13/26C

Zonat e ulëta           16/27°C

Zonat bregdetare    15/25°C

E Premte dt 04 Maj 2018

Kosova per sot do të jetë me alternime vranësira dhe rreshje shiu .Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 12°C në mëngjes deri në deri në 26°C në mesditë.