Njihuni me pasurinë marramendëse të Beyonce dhe Jay Z

66
Sigal

SHBA

E keni menduar ndonjëhere se sa të pasur janë Beyonce dhe Jay Z? Nëse jo, ne po ju themi se dyshja numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Megjithatë kjo nuk është aspak e habitshme, duke marrë parasysh se Beyonce së fundmi u vlerësua si femra që ka marrë më shumë çmime Grammy në gjithë historinë e artistëve.

Ajo ka arritut të rrëmbejë gjithsej 28 çmime ‘Grammy, ndërsa Jay Z ka fituar rreth 27 milionë dollarë më shitjen e albumeve të tij. Shifër kjo përballë të cilës, Beyonce ka fituar vetëm 15 milionë me albumin e saj.

Ndërkohë në turin e tyre “On the run II” ata kanë fituar 250 milionë dollarë. Nëse jeni befasuar deri tani atëherë po ju themi se në vitin 2017 Jay Z realizoi turin “4:44” ku fitoi 48.7 milionë dollarë, ndërsa në vitin 2016 në turin “Formation World” Beyonce fitoi plot 256 milionë dollarë.