Në ditën më të veçantë të mikes së saj, Aurela Gaçe bën dedikimin më emocionues

116

Eli Fara dhe Aurela Gaçe janë dy prej këngëtarëve më të njohura shqiptare të cilat përpos se janë kolege janë dhe mikesha shumë të mira.

Dhe ditën e sotme Eli feston ditëlindjen dhe nuk kishte si të mungonte dhe urimi i mikeshës së saj  Aurelës e cila me fjale zemre i ka bërë urimin më të ngrohtë.

Me një kolazh fotosh nga miqësia e tyre e hershme Aurela ka shkruar

‘Gëzuar ditën e lindjes mikja ime e shtrenjtë. I lutem Zotit të të japë,jo vetëm jetë e shëndet, por të ta gëzoje zemrën me gjithçka dëshiron e mertiton. E ti, meriton shume, fisnike . E konsideroj veten me fat që të kam pjesë të jetës time’.