Sigal

23 vjeçare, e apasionuar pas futbollit dhe fitnesit si dhe studente Inxhinierie në Universitetin Politeknik në Torino, por mbi të gjitha një vajza me forma trupore të hatashmë.

Jori Delli është vajza shqiptare sexy që ka tërhequr vëmendjen e medias italiane për pamjen e saj të parrezistueshme. Jori ka lindur në Parma dhe përveçse një gazetare, ajo është edhe një blogere mjaft e njohur në Itali.

Por jo vetëm kaq pasi, ajo ka “shfrytëzuar” edhe format e saj që të lënë pa fjalë për të pasur një karrierë të suksesshme dhe si modele. Fotot e mëposhtme tregojnë se jo më kot italianët por jo vetëm janë fiksuar keq pas saj.