Parandaloni plakjen e duarve më këtë recetë shtëpiake

499
Plakja është një proces i pashmangshëm, por nëse ju kujdeseni mjaftueshëm mund të bëni që ajo të jetë më e ngadalshme.
Prandaj bëni mirë që t’i kushtoni kohën dhe vëmendjen e duhur trupit tuaj. Sikundër rrudhat në fytyrë, qafë edhe duart mund të krijojnë rrudha, por nese ju përdorni këtë maskë, të cilën mund ta përgatisni lehtësisht në shtëpi, pa qenë e nevojshme të shpenzoni shuma parash duke blerë kremra.
Përzieni 2 lugë sheqer kafe me 1 lugë gjelle vaj ulliri ose kokosi dhe 1 lugë çaji kanellë.
Aplikoni përzierjen në duart tuaja dhe masazhoni lehtë ato. Pas kësaj maske lajini duart me ujë të vakët. Keni për të parë që rezultati do të jetë i shkëlqyer.