Ilaçe shtëpiake për personat alergjik

336
Sigal

KËSHILLA/ Trajtimi nuk jep efekte anësore. Ja mënyrat si t’i praktikoni, pa anashkaluar ditën ushqimore

Alergjit janë reagim hipertensiv ndaj një substance normale të padëmshme. Ka lloj-lloj substancash, që ndryshe quhen alergjent, që mund t’i shkaktojnë probleme një njeriu të ndjeshëm. Alergjenët e zakonshëm janë poleni, pluhuri i shtëpisë, pendlat, zbokthi i kafshëve, morrat e qilimit, kemikalet dhe një mori ushqimesh. Disa alergji kryesisht shkaktojnë simptoma të frymëmarrjes; ca të tjera mund të shkaktojnë simptoma të ndryshme si dhimbje koke, lodhje, temperaturë me ethe, diarre, dhimbje stomaku e gjithashtu edhe të vjellja. Ky post adreson alergjitë e frymëmarrjes, si ato kronike ashtu edhe ato sezonale. Ilaçet shtëpiake për alergji mund t’ju ndihmojnë t’i zvogëloni dhe trajtoni simptomat alergjike.

për më tepër lexoni Gazetën Telegraf