‘Zgjedhjet e 6 marsit’, Balliu prezanton emrat e kandidatëve të propozuar për primaret në PD dega Lushnje

634
Sigal

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD-së, Klevis Balliut ka deklaruar nga qyteti i Lushnjes se janë propozuar disa emra të cilet do ti nënshtrohen primareve nga anëtarësia e demokratëve për të zgjedhur kandidatin për kryetar bashkie që do konkurojë në zgjedhjet e 6 marsit.

Në prononcimin e tij për mediat, Balliu theksoi se kandidati që do përgjizhet nga anëtarësia, do të arrijë një fitore spektakolare në Bashkinë e Lushnjes.

Sipas Balliut, u propozuan shtatë persona, ku nga këta të shtatë, më të spikaturit janë Arben Zajmi, Daniel Shandro dhe Nevila bami.