Ylli Dylgjeri: Akoma nuk i është mbushur mendja oligarkisë së shtypit shqiptar se çfarë përfaqëson Baton Haxhiu.

260
Sigal

Pas lajmit që Baton Haxhiu është thirrur në Hagë për pengim të drejtësisë, Ylli Dylgjeri me anë të një postimi në rrjetet socaiale ka reguar duke thënë se “Akoma nuk i është mbushur mendja oligarkisë së shtypit shqiptar se çfarë përfaqëson Baton Haxhiu.”

“Ftohet në Klan, ftohet në ABC, ftohet në Euroneës!!! Për çfarë?”,- ngre pytetjen Dylgjeri në postimin e tij.

 

Postimi i tij i plotë:

Akoma nuk i është mbushur mendja oligarkisë së shtypit shqiptar se çfarë përfaqëson Baton Haxhiu.
Ftohet në Klan, ftohet në ABC, ftohet në Euronews!!!
Për çfarë?
Apo se një herë thërritet në Hagë, një herë i fut kosovaret në batak, dhe njëherë i bën peshqesh politikës jashtme në shqiperi një Gent Kake!