Xhaferraj-Ramës: Mos kthe argumentin me një lapsus, raporti i DASH ju ka djegur

119
Sigal

Deputeti i PD-së, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama i përmendi lapsusin e tij të bërë vite më parë kur kandidonte për bashkinë e Durrësit.

Xhaferraj tha se lapsusi ishte bërë para shumë viteve ndërsa shtoi se Rama ishte shqetësuar dhe nevrikosur nga raporti i DASH.

“I ndërruar zoti kryeministër i vendit tim, të falënderoj se u bënë dy raste kur më përmend një lapsus të para 10 vitesh. Si në rastin e parë dhe në të dytin ju kam thënë se si po e bëni Shqipërinë dhe ti më kthehesh me një kundër argument me një lapsus.

Ndihem mirë, se e mbylle fjalimin me një thënie të Amerikës. Para 2 muajsh doli një raport nga SHBA, që e quajtët copy paste, që detyronte DASH që të bënte këtë raport. Aty ka pasur një shprehje që ju ka ‘djegur’ shumë. Qeveria shqiptare dhe grupet kriminale, kanë kërcënuar gazetarët. Edi Rama dhe Emiljano Shullazi kanë kërcënuar gazetarët. Ky jeni ju!”, tha Xhaferaj.