“Vlora e ka vulosur fitoren e LSI”, Petrit Vasili: Dinjiteti vlonjat i listës së LSI e dërrmon listën batakçinjve të Astirit

53
Sigal

Ditën e sotme, Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se fitorja e LSI-së në Vlorë është e vulosur dhe lista e kandidatëve të LSI-së është garancia për këtë fitore.

“I nderuar të isha mes kandidatëve të listës së shkëlqyer të LSI dhe të prekja me dorë uraganin e fitores. Si vlonjat e di shumë mirë, që Vlora e ka marrë vendimin e saj absolut”,- shprehet më tej Vasili në një postim të tijin të shpërndarë në rrjetet sociale.

 

Mesazhi i plotë i Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili:

Vlora e ka vulosur fitoren e LSI! Dinjiteti Vlonjat i listës së LSI e dërrmon listën e Astirit të batakçinjve Qendro e Gjiknuri. I nderuar te isha mes kandidateve te listes se shkelqyer te LSI dhe te prekja me dore uraganin e fitores. Si vlonjat e di shume mire, qe Vlora e ka marre vendimin e saj absolut: Vlora do të votojë Grisejda Myslimin vajzen e saj te mrekullueshme pedagogen dhe misionaren.

Vlora do te votoje Dikens Bushaj te riun e shkelqyer patriot. Vlora do te votoje Anxhela Shenaj vajzen dinjitoze te Gjormit dhe Vlores. Vlora do te votoje Liri Demen gruan e jashtezakonshme dhe te nderuar. Rilindja do te provoje humbjen me te hidhur ne Vlorë!.