VIDEO/ Vlora i derdh ujrat e zeza në det, edhe pse ka impiant modern që nga viti 2013

381
Sigal

Një qytetar ka denoncuar derdhjen e ujrave të zeza në det.

Edhe pse Vlora ka një impiant modern të përpunimit të tyre të inaguruar që në qershor të vitit 2013, situata është jashtë çdo normaliteti.

Denoncimin e ka bërë publik edhe ish-kryeministri Berisha që shkruan se “Narkoshteti bratis turizmi’

Postimi i Berishës

‘Narkoshteti braktis turizmin!

Vlora derdh në det ujërat e zeza, ndonëse ajo ka impiant modern për përpunimin e tyre të inauguruar që në qershor të vitit 2013

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Të djelë të mbarë z. Berisha!

Era e rëndë dhe ngjyra e ujit nuk lë asnjë dyshim që impianti është modifikuar duke devijuar ujrat në det para se të shkojnë në impiant. Ja dhe kanali tjetër tek Akademia ushtarake.

Ere e qelbur ujra të shkarkimeve.’

Narkoshteti braktis turizmin! Vlora dredh ne det ujrat e zeza, Ndonese ajo ka impiant modern per perpunimin e tyre te inauguruar qe ne qershor te vitit 2013Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sbTe djele te mbare z. BerishaEra e rende dhe njgjyra e ujit nuk le asnje dyshimQe impianti eshte modifikuar duke devijuar Ujrat ne det para se te vene ne impiantJa dhe kanali tjeter tek Akademija ushtarakeEre e qelbur ujra te shkarkimeve.

Gepostet von Sali Berisha am Sonntag, 4. August 2019