VIDEO/ Berisha: Dy ditë para protestës, ministrat kanë ikur…

365
Ish-Kryeministri Sali Berisha tha gjatë fjalës së tij në Kuvend se dy ditë para super protestës së opozitës, ministrat dhe deputetët janë shpërndarë në të katër anët.
“Ministrat të tmerruar nga superprotesta që po ofron largohen nga Kuvendi dhe lënë këtu ikonën e supernxirë nga mega aferat më të mëdha në historinë e vendit, binjakun e Gjiknurit, Arben Ahmetaj. E thotë Hygoi diku, nuk njihej më as shef as flamurtar.
Kanë ikur deputetët dhe në sallë nuk janë as 1/5 e deputetëve. Çdo bëni ju ditën e protestës, kur dy ditë para saj keni ikur? Kaq i thoni shqiptarëve: çdo të bëni ju ditën e protestës”, tha Berisha.