Vasili: Testim, merkato ushqimore e farmaci hapur, kështu po fiton Gjermania ndaj pandemisë

65

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është shprehur se Shqipëria duhet të marrë modelet me të mira të Gjermanisë dhe Italisë në përballimin e situatës së koronavirusit.

Përmes një video mesazhi, Petrit Vasili shprehet se testimi sa më i madh i popullsisë është një mënyrë për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

“Testim, mjeku i familjes dhe merkato ushqimore e farmaci hapur, keshtu po fiton Gjermania ndaj Pandemise”,- shprehet Petrit Vasili.

Videomesazhi i Petrit Vasilit në Facebook:

Ja si po fiton gjermania ndaj pandemise

Testim,mjeku i familjes dhe merkato ushqimore e farmaci hapur,keshtu po fiton Gjermania ndaj Pandemise!(VIDEO).

Gepostet von Petrit Vasili am Sonntag, 29. März 2020