Vasili: Shqipëria zero raste nga corona virusi. Asnje arsye për alarm

186

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaron se nuk ka asnjë vend për alarm dhe panik mbi qytetarët.
Petrit Vasili, i cili është mjek në profesion, shprehet se nuk ka asnjë rast të konfirmuar me virus.

Ja postimi i plotë i Vasilit

Shqiperia zero raste nga corona virusi.

Asnje shenje e pandemise ne Shqiperi.

Asnje arsye per alarmizem.

Ndjekja e keshillave te mjekeve dhe te Institutit te Shendetit Publik te mjaftueshme per te vazhduar me qetesi perditshmerine tone.

Te mos ulet aspak vemendja per gripin stinor i cili paraqet probleme teper te rendesishme qe duhen vleresuar seriozisht.

Maria Rita Gismondo, Drejtore e Laboratorit te Mikrobologjise Klinike, Virologjise e Diagnostikes,Bioemergjencave te Spitalit Sacco te Milanos terheq vemendjen se : Eshte cmenduri te ngaterrosh gripin me pandemine e coronavirusit.

Lexoni prononcimet e zj.Gismondo.