Vasili publikon ‘gjëmën’ e Rilindjes: Mashtruan se do kursenin 60 milion dollarë në vit me reformën administrative, por grabisin 92 milion euro

104

Nen kryetari i LSI Petrit Vasili ka publikuar ne Facebook, intervisten e Ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, Bledar Çuçi, teksa shpjegonte ne vitin 2014 se si do te kursehej 60 milion dollare nga reforma administrative.

Vasili shprehet se rilindasit mashtruan dhe per me teper grabite 92 milion euro.

Postimi i plote:

Mashtruan rilindasit se do kursenin 60 milion dollare ne vit me reformen administrative, por grabisin 92 milion euro.

Kur u zhvillua reforma administrative ne vitin 2014 u premtua dhjetra e qindra here nga Edi Rama e rilindasit se do kursehen 60 milion dollare ne vit dhe gati 240 milion dollare ne 4 vjet.

Ka ndodhur e kunderta shpenzohen plot 92 milion Euro per 8100 vende pune te shtuara ne pushtet lokal si qerasje per militantet.

92 milion euro qe do te ishin nje financim qe zgjidhte problemet e shendetesise per pandemine.

92 milion ose 3 spitale rajonale te standarteve te larta.

92 milion euro apo nje ndihme shume e madhe qe do shpetonte nga mbyllja mijra bisnese.

Kjo eshte nje tjeter gjëmë e rilindjes per financat publike.