Vasili: Policia përfundimisht armike e qytetarëve dhe mbrojtëse e kusarëve

302
Sigal

Nga Petrit Vasili

Maskarenjte e policise ndalojne dhe dhunojne poshtersisht banoret e Astirit,ndalojne Klevis Balliun dhe mbrojne hajdutet dhe kriminelet e qeverise, qe vodhen 40 milion euro tek projekti i Astirit.

Policia e Gjakosin qytetaret e ndershem, qe mbrojne pronen e tyre,djersen dhe gjakun e tyre nga faqezinjte e qeverise te kapur ne flagrance duke vjedhur parate e shtetit.

Civilet brenda policise qe dhunojne qytetaret jane identifikuar dhe do te pergjigjen deri ne nje ata vete personalisht dhe ata qe i komandojne.

Policia perfundimisht armike e qytetareve dhe mbrojtese e kusareve.