Vasili: Gazi mashtroi. PD bojkotoi zgjedhjet e 13 tetorit bashkë me anëtarët rilindas të KQZ

131
Sigal

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një postimi në “Facebook” shkruan se Gazmend Bardhi ka mashtruar prapë, si gjithmonë.

Vasili thekson se PD bojkotoi zgjedhjet e 13 tetorit, së bashku me anëtarët rilindës të KQZ-së.

Postimi i Petrit Vasilit:

Gazi mashtroi perseri, si gjithmone!

Faktet jane aty dhe s’ka mashtrim, qe i leviz nga vendi.

PD refuzoi te firmoste kerkesen me shkrim te partive opozitare per zgjedhjet e 13 tetorit, zgjedhje, qe i kerkoi po vete Lulzim Basha.

PD i bojkotoi zgjedhjet e 13 tetorit bashke me anetaret rilindas ne KQZ.

Kerkesa e tre partive opozitare per organizimin e zgjedhjeve te 13 tetorit si dhe kerkesa per regjistrim u bene me shkrim sipas ligjit.

KQZ thirri edhe mbledhjen me rend dite shqyrtimin e kerkeses te tre partive te opozites Republikane,Agrare dhe LSI.

Por bojkotuan anetaret e rilindjes ne KQZ sic bojkotoi dhe PD, qe nuk ju bashkua kerkeses se tre partive qe ishin pjese e Frontit opozitar sipas marreveshjes se prillit 2019.

Çdo mashtrim vetem sa provon shume e me shume se sa i madh eshte pazari i dhenies me koncesion te PD nga Basha Edi Rames.

P.S.Per te freskuar memorjen e mashtruesve ja dhe VIDEO qe tregon se si KQZ u mblodh per kerkesen e tre partive per zgjedhjet e 13 tetorit, por u bojkotua nga rlindasit.