Nuk mjafton dëbimi me 5 vite nga stadiumet, sa kohë mund të qëndrojë në burg tifozi që goditi me shishe lojtarin

97
Sigal

Tifozi që goditi yllin e Marseille, Dimitris Payet, në ndeshjen e ndërprerë me Lyon pret të mësojë vendimin e gjykatës. 32-vjeçari u ndalua menjëherë në stadium dhe rrezikon të burgoset. Prokuroria ka kërkuar 6 muaj burg për të.

Jo vetëm kaq, pasi organi i akuzës kërkon që ai të mos lejohet në stadiume për 5 vite.