“Tradhti kundër kombit”, eksperti gjerman: Rama po negocion me Vuçiç, njeriun që është betuar se do të vriste shqiptarët

491
Sigal

Ekspert gjerman i politikës së rajonit, Martin Henze, ka publikuar një video të viteve ’90, në të cilën, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, shihet në shoqërinë e kriminelëve të luftës në ish-Jugosllavi.

“Aleksandar Vuçiç është betuar me kallashnikov në dorën e tij se do të vriste 100 shqiptarë dhe Rama ju nënshtrua Vuçiç…. Kjo është tradhti e lartë kundër kombit”.- shkruan ai.

Ja postimi i Martin Henze