Tahiri pritet me duartrokitje teksa hyn në Kryesinë e Kuvendit. Ja komenti që bën për sot

515
Saimir Tahiri hyri pak minuta më parë në Kryesinë e Kuvendit, aty ku pritet të mblidhet Këshilli i Mandateve dhe Imuniteteve.
Ai është parë të hyjë i vetëm brenda ambienteve të kryesisë së Kuvendit, ndërsa të shumtë ishin ata që e duartrokitën.
I pyetur nga gazetarja Klodiana Lala se si pritet të mbrohet sish-ministri i Brendshëm Saimir Thiri ka bërë një koment të shkurtër: “Ju i dini më mirë gjërat”,- ka thënë ai.
Sigal