Tahiri flet në telefon e ngre zërin kur përmend Zaganin: Ai është blerë

546
Saimir Tahiri ngriti sërish zërin teksa replikoi me deputetin e PD-së, Eduard Halimi që i kërkoi llogari për akuzat publike të Dritan Zaganit.
Tahiri është parë nervoz pak para se të përgjigjej live, madje ka folur edhe në telefon. Ai i ka akuzuar demokratët se e kanë blerë Zaganin.
“Sa për Zaganin e akuzat e tij kam qënë shumë i qartë, as kam hehtur dhe as jam fshehur. Ju e keni blerë atë i keni dhuruar tokë në Orikum, për cilën arsye”
Sigal