Raporti i Europol/ Presidenti Ilir Meta: Droga dhe trafiqet po ia nxijnë faqen Shqipërisë dhe po e rrënojnë

76
Sigal

Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ka publikuar raportin e Europol, se Shqipëria mbetet një burim kryesor i trafikimit të kanabisit në Bashkimin Evropian, shkruan se trafiqet dhe droga po ia nxijnë faqen vendit tonë.

“Droga dhe trafiqet po ja nxijnë faqen Shqipërisë dhe po e rrënojnë. Këtë e thekson qartë drejtuesja e Europolit, e cila bën përgjegjëse “Rilindjen”.”,- shprehet Kreu i Shtetit në një mesazhn të tijin të shpërndarë në rrjetet sociale.

Mesazhi i tij i plotë:

Droga dhe trafiqet po ja nxijnë faqen Shqipërisë dhe po e rrënojnë.
Këtë e thekson qartë drejtuesja e Europolit, e cila bën përgjegjëse “Rilindjen”.
Prandaj 25 Prilli është referendum popullor, që droga dhe trafiqet t’i përkasin të shkuarës