Rama takim kokë më kokë me Metën

273
Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i Kuvendit Ilir Meta janë duke zhvilluar një takim kokë më kokë me njëri tjetrin. Mësohet se takimi po mbahet në qendër të Tiranës, tek hotel “Plaza”. Dy drejtuesit e mazhorancës janë parë të ngjiten vetëm në ashensor pa asnjë shoqërues. Takimi i tyre vjen një ditë pasi parlamenti në një seancë të jashtëzakonshme, votoi me vetëm 88 vota të mazhorancës ligjin e “vettingut”, që u braktis ng opozita shqiptare.