Presidenti Begaj vizitë në Kosovë

22
Sigal

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u nis sot në Kosovë  me ftesë të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Begaj do të mbajë një fjalë në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri që zhvillohet në Prishtinë në datën 15 Prill 2024.

Presidenti do të ketëë edhe një takim kokë më kokë me homologen Osmani si edhe disa takime bilaterale me personalite te rëndësishme kombëtare e ndërkombëtare.