Petrit Vasili: Me që kemi një “kungull” në krye, që dërdëllit pa pushim, ca vargje dhe një foto duhen për konkretizim!

52

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama duke e krahasuar me një kungull, që dërdëllit pa pushim.

Në një postim në Facebook, Vasili i ka thurur edhe ca vargje me një ironi të hollë kryeministrit tonë “kungull”.

Me që kemi një Kungull në krye, që dërdëllit pa pushim, ca vargje dhe një foto duhen për konkretizim!”- shkruan ndër të tjera Vasili.

Në vijim postimi i plotë i Petrit Vasilit

Me që kemi një Kungull në krye,
që dërdëllit pa pushim, ca vargje dhe një foto duhen për konkretizim!!
“Se këtu në vendin tim
Edhe kungulli ka kuptim
Kungull mos të plaste fara
Ngado shkoj më del përpara”
K.TH.SPIRI (1920-1986)

Me që kemi nje Kungull ne krye, që dërdëllit pa pushim, ca vargje dhe nje foto duhen per konkretizim!!”Se ketu ne…

Gepostet von Petrit Vasili am Mittwoch, 30. September 2020