Sigal

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas arrestimit të dy ish-deputetëve të Partisë Socialiste, ditën e sotme.

Sipas Vasilit, Edi Rama, veprat e tij penale i mbyll me falje në Facebook. Vasili shtron pyetjen se a munden këta deputetë të mbyllin çështjen ndaj tyre, nëse kërkojnë falje si Kryeministri.

Reagimi i Plotë i Petrit Vasili

Edi Rama i mbyll veprat e tij penale me falje ne facebook,po keta ish deputetet a munden????

Edi Rama ka nje drejtesi dhe standart per vete dhe nje per te tjeret.
Edi Rama bleu prokurorine dhe kur u akuzua se i beri thirrje policise te hidhte uniformat per te bere vota ,kreu veper te rende penale dhe pastaj kerkoi falje ne facebook dhe ja mbyllen ceshtjen.
Edi Rama mashtroi dynjane me audipergjimin e Agron Xhafes dhe prokuroria ja mbylli prap ceshtjen.
Po ketyre ish deputeteve te arrestuar po te kerkojne falje me facebook si Edi Rama a ju mbyllet ceshtja???