‘Përsëri shfryn si egërsirë’/ Vasili: Ja pse Rama tru-bunkeri i urren studentët mendjehapur të mjekësisë

30
Sigal

Nënkryetari i PL-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se nuk do ta zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për studentët e mjekësisë, duke e quajtur absurd.

Në postimin e tij në Facebook, Vasili thekson se Rama shfryn si egërsirë ndaj studentëve medjehapur të mjekësisë dhe jo vetëm, pasi ata janë më të ditur se ai. a

Postimi i plotë:

Rama tru-bunker i urren studentet mendjehapur te mjeksise!

Perseri Rama shfryn si egersire kundra studenteve te mjeksise.

I urren studentet sepse jane shume me te ditur se Rama, qe vuloset hapur si shkollepak ne cdo fjale e qendrim.

Studentet jane respektues kushtetutes dhe ligjit, ndersa Rama nje dhunues mafioz i certifikuar.

Rama i urren studentet  se  jane mendjehapur ndersa ai eshte tru-bunker.

Ata kane shkencen e mjeksise ne mendje ai ka vetem grabitjen dhe hajduterine e nje zorzopi.

Rama nxin nga ligesi ndersastudentet ndrijne nga mirësia.

Rama eshte pis me gjithe koncesion sterilizimi, ndersa studentet kane ndergjegje te paster e sterile edhe pa koncesion.

Rama ju grabit sudenteve edhe parate e djerses se familjeve te tyre, ndersa ata nuk i kerkojne asgje Rames veç ti lere te qete te shkollohen si studentet ne te gjithe boten.

Rama kerkon ti burgose dhe tu rrembeje lirite e garantuara me kushtetute, ndersa studentet i duan, i meritojne dhe protestojne fort e me dinjitet per lirite e tyre.

Perfundimisht Rama pelcet nga marazi dhe inferioriteti qe nuk i arrin dot kurre studentet e mjeksise.

Rama eshte e shkuara e shemtuar, ere myk dhe kalbesire komuniste, ndersa studentet jane e tashmja dhe ardhmja qe vjen erë mali, e fresket dhe e dashur si vete liria.